A15 richting Europoort meerdere dagen afgesloten: aansluiting Heijplaat tijdelijk dicht

img 3880
Home » Heijplaat Nieuws » Overig nieuws » A15 richting Europoort meerdere dagen afgesloten: aansluiting Heijplaat tijdelijk dicht

Leestijd: 2 minuten
Door: Heijplaat Online


Laatste update: 5 oktober 2026, 10:03

Verkeer richting Heijplaat krijgt in oktober meerdere dagen te maken met afsluitingen op de A15. Rijkswaterstaat voert tussen vrijdag 16 oktober en maandag 26 oktober werkzaamheden uit aan de parallelbaan van de A15 richting Europoort en Maasvlakte. Daarbij wordt steeds een ander deel van de parallelbaan afgesloten. Ook de aansluiting Rotterdam-Heijplaat (18) gaat tijdelijk dicht.

De werkzaamheden duren in totaal ruim een week en vinden plaats tussen de knooppunten Ridderkerk en Benelux. Omdat per periode een ander wegvak wordt afgesloten, veranderen ook de omleidingsroutes.

Aansluiting Heijplaat afgesloten

Voor Heijplaters is vooral de tweede fase van de werkzaamheden van belang.

Van maandag 19 oktober 05.00 uur tot vrijdag 23 oktober 21.00 uur is de parallelbaan van de A15 richting Europoort/Maasvlakte afgesloten tussen de knooppunten Vaanplein en Benelux. Daarbij is ook de aansluiting Rotterdam-Heijplaat (18) afgesloten.

Verkeer dat naar Heijplaat wil, wordt lokaal omgeleid. De afrit Rotterdam-Charlois (19) blijft in deze periode wel open.

Doorgaand verkeer richting Europoort en Maasvlakte wordt omgeleid via de A16, A20 en A4 of via de A24. Voor de A24 geldt e-TOL.

Ook in het weekend opnieuw hinder

Direct aansluitend volgt een nieuwe afsluiting.

Van vrijdag 23 oktober 21.00 uur tot maandag 26 oktober 05.00 uur is de parallelbaan van de A15 richting Europoort/Maasvlakte afgesloten tussen knooppunt Vaanplein en oprit Rotterdam-Charlois (19). Ook de oprit Rotterdam-Zuidplein (19a) en de verbindingsweg vanaf de A29 vanuit de Heinenoordtunnel zijn dan afgesloten.

Verkeer richting Rotterdam-Charlois en Rotterdam-Heijplaat wordt in deze periode omgeleid via de aansluiting Pernis (17a).

Eerste afsluiting al vanaf 16 oktober

De werkzaamheden beginnen op vrijdag 16 oktober om 21.00 uur. Tot maandag 19 oktober 05.00 uur wordt de parallelbaan op verschillende locaties afgesloten.

Het gaat onder meer om het gedeelte tussen afrit Rotterdam-IJsselmonde (20) en knooppunt Vaanplein. Ook afrit Rotterdam-Zuidplein (19a) en de verbindingsweg naar de A29 zijn dan afgesloten. Daarnaast wordt de parallelbaan tussen knooppunt Benelux en afrit Hoogvliet (17) afgesloten, inclusief afrit Pernis (17a) op de A4.

Houd rekening met extra reistijd

Rijkswaterstaat adviseert weggebruikers rekening te houden met extra reistijd en de aangegeven omleidingsroutes te volgen. Omdat de afsluitingen meerdere dagen en verschillende wegvakken betreffen, kan de verkeerssituatie per dag verschillen.

Voor Heijplaat betekent dit met name dat van 19 tot en met 23 oktober de gebruikelijke aansluiting vanaf de A15 richting Heijplaat niet beschikbaar is. In het weekend van 23 tot 26 oktober volgt opnieuw een aangepaste route.

Wie in deze periode van of naar Heijplaat moet, doet er goed aan vooraf de actuele verkeerssituatie te controleren en rekening te houden met extra reistijd.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *