Leestijd: < 1 minuut
Door: Heijplaat Online
Laatste update: 17 maart 2026, 14:27
Op zondag 22 maart steken vrijwilligers opnieuw de handen uit de mouwen tijdens een opruimactie in de Werkhaven. Deze locatie staat bekend als een plek waar veel drijfafval aanspoelt en tussen de grote rivierkeien blijft steken. Daarmee vormt het gebied een belangrijk aandachtspunt tijdens de jaarlijkse Maas Cleanup.
Haven van dichtbij beleven
De Werkhaven biedt deelnemers een bijzondere ervaring: opruimen midden in het havengebied. Langs de kades liggen schepen en duwbakken aangemeerd, waardoor vrijwilligers het havenleven van zeer dichtbij meemaken. Op slechts enkele minuten lopen ligt bovendien een verborgen strandje op het Quarantaine-eiland. Deze plek is in de zomer populair bij recreanten, maar ook hier spoelt regelmatig zwerfafval aan. Tijdens de opruimactie kunnen deelnemers dus op meerdere plekken een bijdrage leveren aan een schonere leefomgeving.
Praktische informatie
De opruimactie wordt mede mogelijk gemaakt door Zwerfie Rotterdam. Zij zorgen voor opruimmaterialen en lichte catering. Van deelnemers wordt gevraagd om zelf stevige schoenen aan te trekken en een goed humeur mee te nemen.
Aanmelden en meer acties
Wie wil deelnemen aan deze opruimactie moet zich vooraf aanmelden via de website van de Maas Cleanup, aangezien het aantal beschikbare plekken beperkt is. Vrijwilligers die vaker willen helpen, kunnen op dezelfde website een overzicht vinden van alle opruimacties in de regio Rijnmond en zich direct inschrijven.
Met gezamenlijke inzet hopen de organisatoren niet alleen de oevers schoner te maken, maar ook meer bewustwording te creëren over zwerfafval in en rond het water.


Geef een reactie
Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.