Leestijd: 2 minuten
Door: Heijplaat Online
Laatste update: 11 februari 2026, 11:10
In de periode van maandag 16 februari tot en met maandag 16 maart oefenen ongeveer 200 militairen in Rotterdam. De militairen oefenen als onderdeel van hun opleiding en training.
De drie hoofdlocaties van de oefening zijn:
- De Onderzeebootloods aan de RDM-straat 1, 3089 JS te Rotterdam en directe omgeving op het RDM-terrein.
- Een loods en directe omgeving op het terrein van de firma Metaal Transport B.V. aan de Droogdokweg 88, 3089 JL te Rotterdam.
- Een groot gebouw en directe omgeving aan de Noordzeeweg 6, 3181 ML te Rozenburg.
(Laatstgenoemde locatie betreft het voormalig EIC-gebouw op onze Landtong)
Om communicatie tussen de locaties mogelijk te maken worden een aantal kleine verbindingsposten met antennes opgebouwd. De verbindingsposten zijn verspreid tussen de locaties.
Geen (oefen)munitie
Tijdens deze oefening wordt geen gebruik gemaakt van (oefen)munitie. De militairen verplaatsen zich met verschillende voertuigen over bestaande (vaar)wegen en paden. Het normale verkeer heeft altijd vrije doorgang en zal geen last ondervinden van de oefenactiviteiten.
De locaties worden door gewapende militairen beveiligd. Deze beveiliging is alleen voor bescherming van het terrein zelf. U kunt deze militairen misschien wel zien. De oefening is niet te bezoeken voor omwonenden/geïnteresseerden.
Oefenen
Er vinden regelmatig militaire oefeningen in Rotterdam en in uw omgeving plaats. Defensie probeert de overlast voor inwoners tot een minimum te beperken. Het kan zijn dat u toch overlast/hinder ervaart.
Melden van klachten
Heeft u algemene klachten waarbij géén sprake is van schade? Neem dan per mail contact op met de sectie Communicatie van 13 Lichte Brigade: communicatie.13LTBRIG@mindef.nl
Melden van schade
Is er wel schade? Meld dit dan onder vermelding van de militaire eenheid zoals kenteken voertuig, datum en tijd, plaats en soort schade aan:
Sectie Claims Ministerie van Defensie
Postbus 90004
3509 AA Utrecht
Of e-mail: JDVclaims@mindef.nl



Geef een reactie
Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.